Fundacja Bliżej Człowieka / tel. +48 502 625 216 / fundacja@blizejczlowieka.org.pl

Niezapowiedziana wizyta Włocha!

Za oknami jeszcze gdzie niegdzie resztki śniegu i wspomnień po wyjazdach narciarskich, a my już możemy cieszyć się marzeniami o słonecznych wakacjach.

Końcem stycznia odwiedzili nas wieloletni przyjaciele i sympatycy Wioski – Burmistrz włoskiego miasteczka Cisterna di Latina Pan Mauro Carturano wraz z Małżonką Patricią.

Ponieważ poza kilko minutowymi spotkaniami nie mieliśmy okazji na dłużej sie spotkać od czasu kiedy w 2010 roku oraz 2011 roku byliśmy we Włoszech na ich zaproszenie. Dlatego ich niezapowiedziana wizyta, która miała być dla nas niespodzianką rzeczywiście się nią okazała.

Był to dopiero początek niespodzianek. Ku naszemu zaskoczeniu otrzymaliśmy zaproszenie, aby tegoroczne wakcje spędzić wspólnie we Włoszech! Tak wszyscy Mieszkańcy naszej Wioski mają spędzić tydzień (lub 10 dni) w słonecznej Cisterna di Latina (położonej ok 40km od Rzymu).

Dawno nie było w naszej Wiosce takiej euforii. Wszyscy wspominamy z rozrzewnieniem nasze poprzednie wyjazdy i tym bardziej nie możemy doczekać się lata.

Do wakacyj jeszcze ok. 120 dni ale z taką perspektwą będzie je łatwiej przetrwać!