Fundacja Bliżej Człowieka / tel. +48 502 625 216 / fundacja@blizejczlowieka.org.pl

Wicemistrzowie Polski

Zdobyliśmy tytuł Wicemistrzów Polski w VI Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej dla dzieci.

Po całym dniu rywalizacji nasza drużyna, chłopcy z Wioski Dziecięcej im. dr Janusza Korczaka w Rajsku wrócili z Warszawy z tytułem Wicemistrzów Polski – Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka (i placówek opiekuńczo-wychowawczych). 40 zespołów młodych piłkarzy, podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych walczyło o zwycięstwo w VI Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej dla Dzieci z Domów Dziecka. Turniej odbył się 25 kwietnia na warszawskim Bemowie.

Od wczesnych godzin porannych do rywalizacji o tytuł najlepszej polskiej drużyny przystąpiło 40 zespołów z całego kraju. Zagrały m.in. reprezentacje z dużych miast, np. z Katowic, Łodzi, Szczecina i przedstawiciele mniejszych miejscowości, takich jak Rajsko (k/Oświęcimia), Komarno, Kołaczkowo czy Świdnica.

Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej dla Dzieci z Domów Dziecka to nie tylko rywalizacja, ale także znakomita zabawa! Na zakończenie imprezy odbył się mecz Reprezentacji Artystów Polskich z drużyną gwiazd reprezentacji Polski w piłce nożnej. W drugiej drużynie zagrali m.in. Dariusz Dziekanowski, Marek Jóźwiak, Tomasz Sokołowski, Maciej Szczęsny oraz Tomasz Kłos. W obu zespołach, obok dorosłych zawodników, wystąpili młodzi zawodnicy biorący udział w turnieju.

Spośród wyróżniających się zawodników utworzona zostanie Reprezentacja Polski, która wystąpi w III Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, rozgrywanych 13 i 14 czerwca 2015 r. na stadionie Legii Warszawa. Będą bronić tytułu wicemistrza świata, wywalczonego na ubiegłorocznych mistrzostwach. Aby się przygotować do tego wydarzenia wyróżnieni zawodnicy biorą udział w tygodniowym obozie treningowym, pracując nad zgraniem i techniką. Jest wśród nich 3 podopiecznych Wioski Dziecięcej im. dr Janusza w Rajsku, prowadzonej przez Fundację Bliżej Człowieka, która od 5 lat co roku uczestniczy w Mistrzostwach.

W tym roku zawodnicy z Wioski Dziecięcej w Rajsku wywalczyli tytuł Wicemistrza Polski po tym jak wyszli z grupy na pierwszym miejscu wygrywając również z drużyną, z którą przyszło im spotkać się ponownie w meczu finałowym. Ponowne spotkanie okazało się jednak szczęśliwsze dla drużyny ze Szczecina, która ostatecznie zajęła I miejsce.

Tabela z wynikami dostępna jest na stronie organizatora – Nadzieja na Mundial.

Ambasadorami Dobrej Woli Mistrzostw są m.in. Zbigniew Boniek, Włodzimierz Szaranowicz, Dariusz Dziekanowski oraz Tomasz Kłos. Imprezę poprowadził Jacek Kurowski, dziennikarz i prezenter Telewizji Polskiej, ekspert piłkarski.  Zapraszamy do obejrzenia kolejnych zdjęć na profilu Fundacji w serwisie Facebook.

Organizatorem Mistrzostw Polski jest Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”, które czuwa również nad przebiegiem czerwcowych Mistrzostw Świata.