Fundacja Bliżej Człowieka / tel. +48 502 625 216 / fundacja@blizejczlowieka.org.pl

Poszukujemy rodziców do Wioski

Poszukujemy kandydatów na Rodziców Zastępczych, gotowych rozpocząć nowy etap w swoim życiu. Jakie są zadania Rodzica Zastępczego w Wiosce Dziecięcej?

Po prostu być rodzicem. Czy to taka trudna praca? Owszem wielu z nas nie docenia ogromu pracy, jaki rodzic wkłada w wychowanie swoich dzieci. Rodzice zastępczy podejmując się pracy w Wiosce, będą odpowiedzialni za wychowanie i opiekę nad 6-8 dzieci aż do momentu ich usamodzielnienia.

Rodzic będzie między innymi odpowiedzialny za przekazywanie wzorców, stymulację rozwoju, rozwój emocjonalny i społeczny dziecka. Dzieci muszą zdobyć wiele umiejętności, które w przyszłości pozwolą im na założenie własnej rodziny. Ważne, aby przekazać im jak najwięcej wartości, które ułatwią im wejście w świat dorosłych. Nie zapominając, że od momentu rozpoczęcia wspólnego życia, dom Wioskowy staje się ostoją dla rodziny.

Dodatkowe obowiązki nie różnią się od codziennej pracy każdego rodzica: prowadzenie domu, opieka nad dziećmi, dbanie o ich prawidłowy rozwój, kontakt ze szkołą, gdy to konieczne, wizyta u lekarza.